Sterylizator UV kosmetyczny

Sterylizator  kosmetyczny lampowy owalny typu UV to urządzenie które niszczy bakterie. Sterylizator lampowy Germix jest niezbędny w każdym salonie fryzjerskim i kosmetycznym, ponieważ sterylizacja jest wymagana przez sanepid. Niezastąpiony w przypadku, gdy narzędzia nie mogą lub nie powinny być sterylizowane płynami. Dzieki sterylizatorowi Germix oszczędzasz czas oraz pieniądze ponieważ wystarczy narzędzia włożyć do szufladki a to nie wymaga przy tej metodzie dodatkowo używania jakich kol wiek płynów wystarczy mieć urządzenie podłączone do gniazdka z prądem. W trakcie sterylizacji jest widoczne niebieskie światło oraz czuć specyficzny zapach ozonu.

Sterylizator lampowy służy do dezynfekcji sprzętu fryzjerskiego takiego jak nożyczki, grzebienie, szczotki czy pęsety. Wyposaż swój salon w sterylizator UV, zadbaj o bezpieczeństwo swoich klientów, nie ryzykuj mandatu. Dezynfekcja przeprowadzana jest promieniami UV dzięki czemu sprzęt nie jest narażony na mechaniczne zniszczenia (sterylizowane przedmioty nie ulegają uszkodzeniu). Promienie UV działają silnie bakteriobójczo.

Sterylizacja UV polega na naświetlaniu materiału promieniowaniem ultrafioletowym. Promieniowanie to zmienia strukturę kwasów nukleinowych, dlatego najsilniej działa na formy wegetatywne drobnoustrojów. Używa się fal o długości 210–328 nm (najbardziej aktywne jest promieniowanie o długości fali 254 nm), emitowanych np. przez lampy rtęciowe (niskociśnieniowa rura z kwarcu, wypełniona parami rtęci). Promieniowanie ultrafioletowe nie przenika w głąb płynów i ciał stałych, jest absorbowane przez szkło i tworzywa sztuczne. Dlatego też wyjaławia się w ten sposób na ogół tylko powietrze lub powierzchnię przedmiotów. Jest to metoda pomocnicza.

Sterylizator UV YM-9001A